17 بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان

بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان
0

برنامه نویسی از جمله شغل‌های طاقت فرسا است که اگر به آن علاقمند نباشید بسیار درگیر آن خواهید شد و زمان زیادی از شما می‌گیرد. هر چند دقیقه یک بار باید کدهای نوشته شده چک شود و بازخورد آن گرفته شود تا اشتباهی در خلال کار ایجاد نشود. اما چاره‌ کار این حجم زیاد کار و پیچیده بودن چیست؟

استفاده از افزونه های برنامه نویسی بهترین گزینه برای حل این مشکلات است. افزونه های گوگل کروم برای برنامه نویسی دقیقا با هدف صرفه جویی در زمان برنامه نویسان و کاهش زمان پروژه‌ها و کم کردن دغدغه‌ آنها تولید شده‌اند. افزونه های زیادی برای برنامه نویسان تولید شده است. اما ما در ادامه قصد داریم تا با معرفی بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان انتخاب آن‌ها را راحت تر کنیم.

 

مزیت استفاده از بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان

بسیاری از برنامه نویسان هنوز به استفاده از پلاگین های گوگل کروم مخصوص برنامه نویسی عادت نکرده‌اند. دلیل آن این است که آن‌ها هنوز با مزیت‌های استفاده از بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان آشنا نشده‌اند. مزایای استفاده از این پلاگین ها عبارت است از:

 • خلاص شدن از آشفتگی ذهنی: برنامه نویسان بسته به پروژه‌ای که در حال کار بر روی آن هستند تعداد زیادی برنامه بر روی سیستم خود باز کرده‌اند و این باعث آشفتگی ذهنی می‌شود. افزونه های برنامه نویسی میز کار برنامه نویسان را خلوت می‌کند و این باعث می‌شود تا هم خلاقیتشان بیشتر شود و هم راحت‌تر بتوانند کار خود را انجام دهند.

 

 • مدیریت زمان: زمان در کنار کیفیت و هزینه پروژه سه عامل انتخاب بهترین پروژه و بهترین مجری یا برنامه نویس است. در واقع این سه عامل دست به دست هم می‌دهند تا یک پروژه‌ی موفق به اجرا درآید. استفاده از افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان صرفه جویی زمانی زیادی برای آن ها به همراه دارد و این باعث رضایت طرفین پروژه (مجری و کارفرما) می شود. استفاده از افزونه های برنامه نویسی باعث می‌شود تا برنامه نویس دقیقاً همان کاری را که لازم است انجام دهد با آوردن همان افزونه انجام دهد و نیاز به راه اندازی نرم افزار جداگانه و طی کردن مسیر مشخصی در آن نرم افزار نیست.

 

 • نتیجه بهتر پروژه: افزونه های برنامه نویسی طوری تولید شده‌اند که نصب آنها بسیار راحت باشد. کار با افزونه‌ها نیز بسیار راحت تر از نصب آن‌هاست. فعالیت‌های بسیار مفیدی که از طریق افزونه‌ها می‌توان انجام داد نتیجه خود را در پروژه نهایی نشان می‌دهد. بنابراین برنامه نویسان می‌توانند همیشه از افزونه های برنامه نویسی در مرورگر گوگل کروم خود استفاده کنند.

 

بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان

 

بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان

افزونه های زیادی در مرورگر گوگل کروم تاکنون برای برنامه نویسان توسعه داده شده است. اما یک برنامه نویس حرفه‌ای همیشه به دنبال پیدا کردن بهترین‌ها است.  در ادامه به بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان اشاره خواهیم کرد.

 

1- افزونه Usersnap

این افزونه یکی از افزونه های برنامه نویسی است که علاوه بر کاربری آسان بسیار کاربردی است و افراد مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند. افزونه Usersnap هم در مرورگر گوگل کروم و هم در مرورگر فایرفاکس قابل استفاده است و هدف از ایجاد آن کمک به تیم‌های برنامه نویسی و شرکت‌ها جهت به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد یک صفحه وب است.

شما به عنوان برنامه نویس می‌توانید هر صفحه‌ای از هر وب سایتی را که خواستید با استفاده از این افزونه عکس بگیرید. یک عکس فوری با قابلیت حاشیه نویسی اصل کاری است که این افزونه برای شما انجام می‌دهد. به عنوان مثال یک تیم برنامه نویسی که بر روی یک وب سایت کار می‌کنند می‌توانند بعد از اتمام کارشان از روی صفحه وب سایت عکس برداری کنند و برای فرد دیگری ارسال کنند. از طرفی فرد دریافت کننده نیز می‌توانند با فعال کردن قابلیت حاشیه نویسی نظرات خود را به آن اضافه کند.

ارائه بازخوردهای تصویری، گزارش باگ، ذخیره اسکرین شات ها در داشبورد پروژه و پروتوتایپ از جمله کارهای دیگری است که این افزونه برای برنامه نویسان انجام می‌دهد. برنامه نویسان می‌توانند اسکرین شات های خود را در داشبورد مدیریت کنند. افزونه Usersnap یکی از قوی ترین افزونه های برنامه نویسی به منظور شناسایی باگ و پیگیری آن توسط افراد داخل شرکت و یا مشتریان شرکت می‌باشد. جالب است بدانید که شرکت‌هایی نظیر گوگل و مایکروسافت برای دریافت بازخوردهای سیستم‌های خود در پروژه‌های مختلف از این افزونه استفاده می‌کنند.

Usersnap از جمله بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان است که امکانات دیگری نیز در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. از جمله این امکانات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • وجود دکمه بازخورد و منو برای دریافت مشکلات سایت یا برنامه خود
 • قابلیت گرفتن فیلم و اسکرین شات
 • امکان پیاده سازی نظرسنجی‌های مختلف
 • امکان ایجاد برچسب‌ها، آمار و پاسخ‌ها

 

 

2- افزونه گوگل کروم CSSViewer

بسیاری از برنامه نویسان ایده‌های جذاب خود را از وب گردی به دست می‌آورند. آن‌ها با بازدید از صفحات وب سایت‌های دیگر الهام گرفته و ایده نهایی خود که کاملاً منحصر به فرد است را پیاده سازی می‌کنند. اما اگر یک برنامه نویس در حین سر زدن به وب سایتی از طرح خاصی خوشش آید چگونه باید کدهای CSS آن را به راحتی پیدا کند تا بتواند تغییرات مد نظر خود را ایجاد کند.

  مقایسه جنگو Django و فلسک Flask در 16 فاکتور

افزونه CSSViewer از جمله بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان است که کدهای CSS را به خوبی به آن‌ها نمایش می‌دهد. CSSViewer از جمله افزونه های برنامه نویسی است که کد CSS هر بخشی از وب سایت را که با موس انتخاب کنید به شما به صورت مجزا نشان می‌دهد. نمایش کدها در یک پنل شناور است و این باعث زیبایی و سادگی کار با افزونه شده است.

اما این افزونه فقط کدهای CSS را در اختیار برنامه نویسان قرار نمی‌دهد بلکه فونت، متن، بک گراند، رنگ‌های مختلف وب سایت، افکت‌ها و … نیز توسط این افزونه برای برنامه نویسان به نمایش گذاشته می‌شود. شما با بردن موس خود به هر جایی که خواستید می‌توانید اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنید. راحتی کار با این افزونه باعث شده است تا جزء ‌بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان انتخاب شود. از طرفی این افزونه هیچ یک از داده‌های خصوصی شما را جمع آوری نمی‌کند و حریم شخصی شما را کاملاً حفظ خواهد کرد.

 

افزونه CSSViewer

 

3- افزونه IE Tab

تست کردن و پیدا کردن باگ‌های کدهای نوشته شده تقریباً مهم ترین بخش کد نویسی و برنامه نویسی است. اگر کدی نوشته شود ولی پاسخ مورد نظر را ندهد تقریباً زحمت به هدر رفته است. یکی از تست‌هایی که برنامه نویسان انجام می‌دهند تست پاسخ وب سایت در مرورگرهای دیگر است. برای مثال برنامه نویس باید ببیند که آیا صفحه‌ای که ایجاد کرده است در مرورگر Internet Explorer به خوبی به نمایش در می‌آید.

یکی از بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان که این مشکل را حل می‌کند افزونه IE TAB است. شاید شما بگویید که کار با نصب کردن مرورگر اینترنت اکسپلورر تمام است و نیازی به ایجاد افزونه نیست. اما باید بدانید که این افزونه نتیجه را در تمامی نسخه‌های اینترنت اکسپلورر از جمله IE6، IE7، IE8 و IE9 نشان می‌دهد و کار را برای برنامه نویسان بسیار راحت کرده است.

افزونه IE Tab از جمله افزونه های برنامه نویسی است که محیط اینترنت اکسپلورر را در مرورگر گوگل کروم شبیه سازی می‌کند و دیگر نیاز به تست با باز کردن خود اینترنت اکسپلورر نیست. این صرفه جویی زمانی زیادی برای برنامه نویسان دارد و باعث می‌شود تا ذهنشان آرامش بیشتری داشته باشد.

 

 

4- افزونه Clear Cache

برنامه نویسان بسیار زیادی همیشه با مشکل کش کردن حافظه پنهان در مرورگر خود مواجه بوده‌اند. اگر شما هم به دنبال راهی برای پاک کردن کَش مرورگر خود هستید به شما افزونه Clear Cache را معرفی می‌کنیم. Clear Cache از جمله کاربردی ترین و بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان است که هیچ گونه تبلیغاتی در آن وجود ندارد. بنابراین برنامه نویسان به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند.

افزونه Clear Cache از افزونه های برنامه نویسی است که کاملاً کاربر محور طراحی شده است. در این افزونه قابلیت تنظیم مقداری از کَش برای حذف وجود دارد و افزونه به صورت خودکار همه حافظه پنهان را پاک نمی‌کند. این مزیت بسیار بزرگی است. چون پاک کردن کلی حافظه پنهان می‌تواند مشکلات بسیار زیادی برای کاربران ایجاد کند. فایل‌ها، فرم‌ها، تاریخچه جستجو، تاریخچه وب سایت‌ها و دانلودها از جمله مواردی است که از طریق این افزونه می‌توان آن‌ها را پاک کرد.

پاک کردن حافظه پنهان از طریق افزونه Clear Cahche باعث می‌شود تا فضا برای دانلود آزاد شود و کاربران دچار مشکل دانلود نشدن محتواهای مختلف نشود. از طرفی استفاده از این افزونه باعث می‌شود تا صفحات وب سریع تر نمایش داده شود و این باعث می‌شود تا حوصله کاربر سر نرود. کارکرد صحیح مرورگر گوگل کروم دلیل دیگری است که حتماً باید آن را بر روی مرورگر خود نصب داشته باشید.

 

افزونه Clear Cache

 

5- افزونه JSON Viewer

افزونه JSON Viewer نیز در دسته بندی بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان دسته بندی می‌شود. این افزونه برای برنامه نویسانی که با RESTful API بیشتر کار می‌کند طراحی شده است. این افزونه مشکل خواندن دیتای JSON را برطرف می‌کند. مشکل در خواندن دیتای JSON خام است که این افزونه داده‌ها را به صورت شاخه‌ای می‌خواند. شما با استفاده از این افزونه به راحتی مستندات JSON را در مرورگر خود می‌توانید ببینید.

خواندن کدهای JSON زمانی که از افزونه استفاده نشود با چالش رو به رو است و این چالش زمانی که حجم داده‌ها بیشتر می‌شود دو چندان می‌شود. JSON Viewer از جمله کاربردی ترین افزونه های برنامه نویسی است که چالش‌های برنامه نویسانی که با کدهای JSON کار می‌کند را کاملاً برطرف می‌کند. شما می‌توانید به راحتی این افزونه را بر روی مرورگر گوگل کروم خود نصب کنید و از آن استفاده کنید.

 

6- افزونه گوگل کروم Wappalyzer

برنامه نویسان همیشه در کار خود به دنبال پیدا کردن بهترین فریم ورک ها و ابزارها هستند. Wappalyzer از جمله بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان است که برنامه نویسان کارهای زیادی می‌توانند با استفاده از آن انجام دهند. Wappalyzer متن باز است و امکانات بسیار خوبی دارد. امکانات این افزونه عبارت است از:

 • شناسایی زبان برنامه نویسی سایت‌های مختلف: اگر به دنبال یافتن زبان برنامه نویسی صفحات طراحی شده سایت‌های رقیب هستید این افزونه مناسب شماست.
 • شناسایی پلاگین های یک سایت: شاید به عنوان برنامه نویس کنجکاو شوید که در سایتی که به آن برخورده اید چه پلاگین هایی استفاده شده است. Wappalyzer لیستی از تمام پلاگین‌های مورد استفاده را به شما نمایش خواهد داد.
 • فریم ورک ها: فریم ورک ها استفاده بسیار زیادی در طول طراحی صفر تا صد یک پروژه برنامه نویسی دارد. این افزونه به شما فریم ورک‌های استفاده شده در سایت رقیب را نشان می‌دهد تا شما اگر خواستید از آن در پروژه خود استفاده کنید.
 • سایر ابزارهای نصب شده: هر ابزاری که در هر سایتی نصب شده است توسط این افزونه به شما نمایش خواهد داده شد.
 • مقایسه تکنولوژی وبسایت ها : فرض کنید شما به دنبال مقایسه جنگو و فلسک هستید، به کمک Wappalyzer می توانید فریم ورک را در سایت مورد نظر تشخیص دهید و به طور دقیق به مقایسه عملکرد دو سایت بپردازید.
  وب اپلیکیشن پیش رونده یا PWA چیست؟ + فواید و ویژگی‌های آن

 

افزونه Wappalyzer

 

7- افزونه Ghostery

Ghostery معروف ترین و بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان است که قابلیت شناسایی انواع اسنیپت ها، پیکسل ها و ترکرها را در یک وب سایت دارد. شاید شما به عنوان برنامه نویس قابلیت جذابی در حین وب گردی در سایتی پیدا کنید و به دنبال آن باشید که ببینید چه پلاگین یا ترکرهایی بر روی این سایت نصب شده است. افزونه Ghostery این کار را برای شما انجام خواهد داد.

نکته مهم این افزونه این است که در ازای دادن امکانات بسیار خوب چیزی از شما طلب نمی‌کند. در واقع علاوه بر اینکه این افزونه به صورت رایگان و کاملاً آسان بر روی مرورگر گوگل کروم نصب می‌شود حریم خصوصی شما را نیز حفظ خواهد کرد. حریم خصوصی مهم ترین چیزی است که یک برنامه نویس به آن دقت زیادی دارد. از طرفی در هنگام نصب این افزونه بر روی مرورگر گوگل کروم نیازی به رجیستر کردن و یا ثبت نام‌های طولانی نیست.

Ghostery از جمله افزونه های برنامه نویسی قدرتمند است که تبلیغات آزاردهنده را برای شما مسدود می‌کند و با جلوگیری از اجرای ردیاب‌ها بر روی سیستم شما از داده‌های شما به خوبی محافظت می‌کند. در دنیایی که هر روز تکنولوژی پیشرفت‌های خود را بیشتر می‌کند برای حریم خصوصی و امنیت در فضای وب نیز باید اهمیت زیادی قائل شد که این افزونه این کار را برای شما انجام می‌دهد.

 

Ghostery

 

8- افزونه actiTIME

از جمله بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان که بحث مدیریت زمان را برای آن‌ها آسان می‌کند افزونه Actitime است. افزونه های برنامه نویسی با هدف آسان تر کردن کار یک برنامه نویس طراحی شده است. افزونه Actitime نیز پیگیری زمانی را برای آن‌ها آسان می‌کند.

برنامه نویسان می‌توانند ساعت‌های کاری خود را در مرورگر گوگل کروم و در این افزونه ردیابی کنند. شما می‌توانید یک فعالیت را انتخاب کنید و برای آن زمان مشخص کنید. شاید صرفه جویی چند دقیقه‌ای در فعالیت‌های یک برنامه نویس به چشم نیاید ولی در بلندمدت می‌تواند بهره‌وری را بالاتر ببرد و زمان کل پروژه را تا چند روز کاهش دهد. پس همین الان Actitime را به راحتی بر روی مرورگر گوگل کروم خود نصب کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.

 

افزونه actiTIME

 

9- افزونه Devo

موضوعاتی همچون GitHub Trending ، Hunts Product ، Hacker News  توسط این افزونه در برگه جدیدی نمایش داده می‌شود. کاربران در این افزونه بدون آن که نیاز به لاگین داشته باشند می‌توانند جای کارت ‌ها را جابجا کنند و به هر ترتیبی که دوست دارند کارت ها را بچینند. Devo از جمله افزونه های برنامه نویسی است که مخصوص افرادی تولید شده است که باید آخرین تغییرات را در زمینه های مختلف که با فناوری مرتبط است را در وب سایت خود پیاده یازی کنند.

این افزونه متن باز است و به بیان ساده تر یعنی کدهای آن در اختیار عموم قرار دارد. از طرفی حریم خصوصی کاملاً در این افزونه رعایت شده است و برنامه نویسان می‌توانند با خیالی راحت از آن استفاده کنند. این افزونه رایگان است و نصب آن به راحتی چند کلیک انجام می‌شود.

 

 

10- افزونه گوگل کروم Session Manager

زمانی که تب‌های مرورگر بسیار بیشتر از حد معمول شوند تمرکز کاربر را به هم می‌زند. از طرفی کاربران و خصوصاً برنامه نویسان در حین اجرای پروژه‌های برنامه نویسی خود چندین تب ثابت را همیشه باید باز داشته باشند تا در زمان مشخص به آن رجوع کنند. این خود مشکلی است که تب‌های مرورگر را افزایش می‌دهد و موجب گیج شدن برنامه نویسان خواهد شد.

سال‌ها بود که برای حل مشکل افزایش و پیچیده شدن تب‌های مرورگر فکری اندیشیده نشده بود و برنامه نویسان با مشکلات زیادی مواجه بودند. افزونه Session Manager دقیقاً برای حل همین مشکل طراحی شده است. با نصب این افزونه بر روی مرورگر گوگل کروم، برنامه نویس می‌تواند تب‌های را که لازم دارد ذخیره کند و هر زمانی که به آن‌ها نیاز پیدا کرد آن را باز کند.

مدیریت تب‌های مرورگر یک مهارت بسیار مهم محسوب می‌شود. برنامه نویسان با این افزونه می‌توانند صفحات مختلف وب را ذخیره کرده و در آینده آن‌ها را باز کنند. این افزونه زمانی کاربرد خود را نشان می‌دهد که یک صفحه وب به صورت مداوم مورد استفاده برنامه نویسان قرار می‌گیرد.

 

Session Manager

 

11- افزونه f19N Obtrusive Live Test

یکی از بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان افزونه F19N Obtrusive Live Test است. این افزونه برای برنامه نویسانی که قصد دارند به صورت تخصصی بر روی سئو و عملکرد صفحه‌های وب کار کنند بسیار مفید است. این افزونه برنامه نویسی با هدف سرعت عمل بخشیدن به کار برنامه نویسان طراحی شده است. بدین صورت که برنامه نویسان می‌توانند بعد از بارگذاری و رندر صفحات خود، بازخورد کار خود را به صورت تصویری مشاهده کنند.

  مقایسه جنگو Django و فلسک Flask در 16 فاکتور

افزونه F19N Obtrusive Live Test در واقع یک فریم ورک است که می‌توان از آن برای تست صفحات خود استفاده کرد. این افزونه به کاربران خود کمک می‌کند تا کدهای کمتری بنویسد، زمان کمتری صرف کنند و بهترین نتیجه را بگیرند. همان طور که از نام این افزونه مشخص است شما به صورت زنده می‌توانید نتیجه کار خود را ببینید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که با نصب این افزونه کاربردی بر روی مرورگر گوگل کروم خود کار خود را آسان کنید.

 

12- افزونه گوگل کروم Window Resizer for Developer

برنامه نویسان در حین انجام کارهای خود نیاز دارند تا اندازه مرورگر را در حالت‌های مختلف قرار دهند. ریسپانسیو کردن یکی از دلایلی است که نیاز است تا اندازه مرورگر به صورت تستی بزرگ و کوچک شود تا در پروژه نهایی خللی وجود نداشته باشد. با استفاده از این افزونه می‌توانید صفحه مورد نظر خود را بچرخانید و حتی تننظیمات پیش فرض آن را به مقادیر دلخواه خود تغییر دهید.

اندازه‌های موجود در این افزونه طوری طراحی شده است که شما می‌توانید به راحتی از طریق انتخاب کشور اندازه مورد نظر را انتخاب کنید. این کاربر پسند بودن و راحتی کار با افزونه را نشان می‌دهد که مزیت بزرگی برای افزونه های برنامه نویسی می‌باشد.

 

13- افزونه BuiltWith

افزونه BuiltWith یکی از بهترین افزونه های برنامه نویسی است که به برنامه نویسان کمک می‌کند تا فقط با یک کلیک بر روی نماد مورد نظر ببینند وب سایت مورد نظرشان با چه ساخته شده است. تمام امکانات و فناوری‌هایی که در ساخت یک صفحه انجام شده است با این افزونه به شما نمایش خواهد داده شد.

این افزونه علاوه بر گوگل کروم امکان نصب بر روی فایرفاکس را نیز دارد و برای برنامه نویسان طرفدار مرورگر فایرفاکس نیز قابل استفاده است. این افزونه به برنامه نویسان کمک می‌کند تا بتوانند تزئینات وب سایتی که طراحی کرده‌اند را ببینند و بتوانند به راحتی آن را با وب سایت‌های رقیب مقایسه کنند. این مقایسه کردن وب سایت‌ها نعمت بسیار بزرگی است که می‌تواند در منحصر به فرد شدن طرح نهایی برنامه نویس نقش مؤثری داشته باشد.

افزونه BuiltWith

14- افزونه ColorPick Eyedropper

اگر افزونه ColorPick Eyedropper را بر روی مرورگر گوگل کروم خود نصب کنید می‌توانید به راحتی میزان رنگ مورد نیاز خود در صفحات طراحی وب را تنظیم کنید. اگر این افزونه را بر روی مرورگر خود نصب نداشته باشید زمان زیادی برای سعی و خطا و انتخاب رنگ مورد علاقه از شما گرفته می‌شود و یا مجبور خواهید بود به نرم افزار فتوشاپ رجوع کنید که این زمان زیادی از شما خواهد گرفت.

افزونه ColorPick که از جمله بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان و طراحان است و افرادی که دوست دارند صفحات طراحی شده‌ی خود را با بهترین رنگ تزئیین کنند حتماً باید این افزونه ساده را بر روی  مرورگر گوگل کروم خود نصب نمایند.

 

ColorPick Eyedropper

 

 

15- افزونه Marmoset

حرفه برنامه نویسی و طراحی گرافیک آن چنان به هم گره خورده است که شما هر برنامه نویسی را که ببینید تا اندازه‌ای طراحی نیز می‌داند. گاهی در برنامه نویسی نیاز است تا طرح‌های گرافیکی جذابی به پروژه اضافه شود. برنامه نویسان فرصت طراحی با جزییات را ندارند و به طرح‌ها و عکس‌های فوری نیاز دارند. افزونه Marmoset به خوبی این نیاز برنامه نویسان را برطرف می‌کند.

افزونه Marmoset از جمله بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان است که کار را برای آن‌ها بسیار راحت کرده است. طرح‌های گرافیکی آماده که آن قدر متنوع هستند که برنامه نویس به راحتی می‌تواند نمونه‌ی مورد نظر خود را پیدا کند. پس اگر برنامه نویس هستید حتماً این افزونه را بر روی مرورگر گوگل کروم خود نصب کنید تا هر وقت به عکس‌ها و طرح‌های گرافیکی جذاب نیاز داشتید کارتان سریع راه بیفتد.

 

16- افزونه Managing MySQL Databases: MySQL Admin

ایجاد و مدیریت پایگاه داده یکی از اصلی ترین بحث‌های برنامه نویسی است. تقریباً هیچ سایتی بدون پایگاه داده بالا نخواهد آمد. یکی از بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان که مدیریت MySQL را برای آن‌ها راحت تر کند افزونه MySQL Admin است. این افزونه برای برنامه نویس رابط کاربری GUI سرور MySQL، مشابه phpMyAdmin را فراهم می‌کند. این افزونه از جمله افزونه های برنامه نویسی کاربردی است که ویژگی‌های مختلفی دارد. این ویژگی‌ها عبارت است از:

 • امکان اتصال به MySQL سرور 4.1 و بالاتر
 • امکان اتصال به سرور MySQL با SSL
 • نمایش لیست و آمار پروسس سرور متصل
 • ایجاد جداول جدید و رها کردن آن‌ها در پایگاه داده
 • امکان انتقال پایگاه داده

 

17- افزونه Daily.dev

افزونه Daily.dev برای آگاه کردن برنامه نویسان از اتفاقات و اخبار روز دنیاست. برنامه نویسی فقط کد زدن نیست و دانشی پویاست که هر روزه جنبه‌های جدیدی از آن کشف می‌شود. یک برنامه نویس موفق همیشه سعی می‌کند تا جدیدترین اخبار دنیای فناوری و برنامه نویسی را دنبال کند تا بتواند خود را توسعه دهد.

افزونه Daily.dev از جمله بهترین افزونه ‌های گوگل کروم برای برنامه نویسان در زمینه اخبار برنامه نویسی است. افزونه های برنامه نویسی دیگری نیز در این مورد توسعه داده شده‌اند اما هیچ کدام به خوبی Daily.dev نیست. این افزونه زبانه‌ای را در اختیار افراد قرار می‌دهد تا در سریع ترین زمان ممکن مجموعه‌ی خوبی از اخبار در اختیارشان قرار بگیرد. این افزونه به عنوان یک افزونه متن باز صدها منبع در دنیا را دنبال می‌کند و اخبار روز را برای شما فراهم می‌کند. با استفاده از این افزونه شما دیگر نیاز به باز کردن چندین و چند صفحه در مرورگر خود برای دنبال کردن اخبار ندارید.

 

افزونه گوگل کروم Daily.dev برای برنامه نویسی

 

 

5/5 - (11 امتیاز)

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *