0

راهنمای فریلنسرها در پلتفرم کارخانه

راهنمای فریلنسرها

شما به عنوان فریلنسر می توانید در کارخانه فعالیت و کسب درآمد کنید. روش اصلی کسب درآمد به عنوان فریلنسر در پلتفرم کارخانه ارسال خدمات، دریافت سفارش و کسب درآمد است که در ادامه به طور کامل آن را به شما آموزش خواهیم داد.

 

آموزش ارسال خدمات و کسب درآمد

برای شروع لازم است تا در سایت به عنوان فریلنسر ثبت نام کنید. ابتدا بر روی دکمه ثبت نام در منو بالای سایت کلیک کنید.

 

حالا فرم ثبت نام را تکمیل کرده و پس از کلیک بر روی گزینه “فریلنسر” بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید تا کد تایید برای شما اس ام اس شود.

 

 

پس از ثبت نام از منو بالای سایت موس را بر روی فلش برده و بر روی گزینه “داشبورد” کلیک کنید.

 

 

حالا از منو سمت راست داشبورد بر روی گزینه “تنظیمات” و سپس “ویرایش پروفایل” کلیک کنید تا به صفحه ویرایش اطلاعات پروفایل منتقل شوید. در این صفحه سعی کنید اطلاعات فردی خود را به طور دقیق و کامل وارد کنید چرا که تاثیر مستقیم بر روی فروش شما خواهد داشت. همچنین یک تصویر با کیفیت مناسب از خود را نیز در قسمت “تصویر پروفایل” آپلود کنید.

پس از تکمیل پروفایل حالا زمان آن رسیده تا خدمات خود را بر روی سایت منتشر کنید. برای این کار از منو کنار داشبورد بر روی دکمه “ارسال خدمات” کلیک کنید.

 

حالا باید در صفحه ارسال خدمات، اطلاعات مربوط به خدمت مورد نظر خود را وارد نمایید:

عنوان خدمت: در ابتدای این فرم عنوان خدمت قرار دارد. سعی کنید یک عنوان جذاب و واضح از خدمتی که ارائه می کنید بنویسید. به عنوان مثال: طراحی لوگو مدرن به همراه 5 تغییر

زمان تحویل خدمات: مدت زمانی که طول می کشد تا خدمت مورد نظر انجام شود و به دست کارفرما برسد را مشخص کنید.

قیمت خدمات: در این قسمت هزینه خدمت خود را به تومان وارد کنید تا در صفحه خدمت مورد نظر به کارفرما نمایش داده شود.

افزودنی خدمات: شما در این بخش می توانید یکسری افزودنی به خدمت خود اضافه کنید و بابت انجام آنها هزینه اضافه دریافت کنید. به عنوان مثال اگر خدمت شما طراحی لوگو است، می توانید یک افزودنی با عنوان 3 ویرایش اضافه تعریف کنید و برای آن قیمتی را مشخص کنید تا کارفرما در صورت نیاز در کنار خدمت اصلی آن را نیز سفارش دهد.

 

دسته بندی های خدمات: از این قسمت دسته بندی یا دسته بندی های مرتبط با خدمت خود را می توانید انتخاب کنید.

زمان پاسخگویی خدمات: از این بخش باید مدت زمانی را که طول می کشد تا به درخواست و یا سوالات کارفرمایان پاسخ دهید را مشخص کنید. سعی کنید در این قسمت واقع بین باشید و مدت زمان واقعی را انتخاب نمایید.

 

جزئیات خدمات: در این بخش باید با دقت کامل توضیحات جامعی را در مورد خدمتی که ارائه می کنید بنویسید. توضیحات شما در این قسمت تاثیر مستقیم بر روی تصمیم کارفرما برای سفارش یا عدم سفارش خدمت خواهد داشت. بنابراین سعی کنید توضیحاتی جذاب اما کاملا واقعی را وارد کنید.

  چطور بخش درباره من در رزومه را بنویسیم؟ + مثال و نکات ضروری

 

 

کارفرما پس از انجام سفارش چه مواردی را دریافت خواهد کرد: همانطور که از عنوان این بخش مشخص است، شما باید در این بخش مورد و یا مواردی را که پس از انجام سفارش به کارفرما تحویل می دهید را توضیح دهید. به عنوان مثال اگر خدمت شما طراحی لوگو است، می توانید در این بخش بنویسید ارائه فایل های jpeg، png و psd لوگو طراحی شده.

 

 

افزودن ویدیو: در این بخش با کلیک بر روی “افزودن لینک ویدئو” می توانید لینک ویدیو مورد نظر خود را وارد کنید. (می توانید ویدئو خود را بر روی آپارات و یا سرویس های آپلود ویدئو بارگذاری کنید و سپس از لینک آن در این بخش استفاده کنید.)

بارگذاری تصاویر: در این بخش با کلیک بر روی دکمه “انتخاب فایل” می توانید تصاویر مرتبط با خدمت خود را بارگذاری نمایید. سعی کنید از تصاویر با کیفیت و جذاب استفاده کنید چرا که می توانید بر روی نرخ نمایش و کلیک خدمت شما تاثیرگذار باشد.

سوالات متداول این خدمت: در این قسمت می توانید سوالات احتمالی را که برای کارفرما جهت سفارش خدمت وجود دارد پاسخ دهید. به کمک این بخش می توانید کاری کنید که هیچ بخش مبهمی برای کارفرما باقی نماند. همچنین تکمیل با دقت این بخش می تواند بر روی تعداد سفارشات مستقیما تاثیرگذار باشد.

 

 

و در پایان پس از یکبار مرور اطلاعات و اطمینان از صحت آنها بر روی دکمه “ذخیره و بروزرسانی” کلیک کنید تا خدمت مورد نظر جهت بررسی نهایی به پشتیبانی ارسال شود. بررسی و تایید خدمت شما می توانید از 1 ساعت الی 24 ساعت زمان ببرد.

 

 

بررسی وضعیت خدمات منتشر شده

پس از اینکه خدمات شما بررسی و تایید می شوند، بر روی سایت منتشر شده و کارفرمایان می توانند سفارشات خود را ثبت نمایند. برای مشاهده لیست خدمات ارسالی خود و ویرایش آنها می توانید از منو سمت راست داشبورد و از بخش “مدیریت خدمات” بر روی گزینه “خدمات ارسال شده” کلیک کنید تا لیست و وضعیت خدمات خود را مشاهده نمایید.

 

همانطور که می بینید در این بخش خدمات شما لیست شده اند که می توانید از گزینه های مقابل هر خدمت، وضعیت آن را تغییر داده و یا اطلاعات آن را با کلیک بر روی آیکون مربوطه ویرایش کنید.

 

خدمات در حال انجام

پس از دریافت سفارش از کارفرما، می توانید خدمت سفارش داده شده را از داخل داشبورد مشاهده نمایید. برای اینکار از منو سمت راست داشبورد و از قسمت مدیریت خدمات بر روی گزینه “خدمات در حال انجام” کلیک کنید.

 

 

همانطور که در این صفحه می بینید، لیست خدمات در حال انجام برای شما نمایش داده شده است. برای گفتگو با کارفرما می توانید بر روی دکمه “جزئیات خدمت” کلیک نمایید.

 

 

در این صفحه و از قسمت “گفتگو با فریلنسر/کارفرما” می توانید با کارفرمای مربوطه در ارتباط باشید. دقت داشته باشید که برای مشاهده پاسخ کارفرما نیز باید به همین صفحه مراجعه نمایید.

 

5/5 - (3 امتیاز)

نظرات کاربران

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *