0

12 تکنیک افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل 

12 تکنیک افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل 

علاوه بر مباحثی مثل سئو داخلی و سئو خارجی، نکات بسیار مهم دیگری نیز وجود دارد که باید برای موفقیت در کمپین های سئو رعایت شوند. یکی از این نکات مهم، افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل است.

افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل باعث می‌شود سایت شما از اعتبار بیشتری برخوردار باشد و مطالبی که در سایت بارگزاری می‌کنید به صورت روزانه خوانده شوند و مخاطبان شما با سایت درگیر باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا با 12 روش افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل آشنا شوید. 

 

ایندکس سایت در گوگل به چه معناست؟

همانطور که می‌دانید گوگل یک موتور جستجوی بسیار بزرگ و قدرتمند برای جستجوی مطالبی است که روزانه بسیاری از مردم به دنبال آن‌ها هستند. بنابراین مطالبی که قرار است به افراد نشان داده شوند ابتدا باید توسط گوگل ایندکس و تایید شوند و سپس در موتور‌های جستجو نمایش داده شوند و . به این تایید و نمایش سایت در صفحات سرچ اصطلاحا ایندکس index سایت در گوگل می‌گویند. 

برای افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل روش‌های مختلفی وجود دارد. این روش‌ها باعث می‌شوند تا گوگل سریع‌تر مطالب شما را مورد بررسی قرار دهد و در مدت زمان کوتاه‌تری آن‌ها را منتشر نماید. زمانی که یک سایت یا یک صفحه مطلب در گوگل ایندکس شده باشد با وارد کردن آدرس صفحه و یا با سرچ کردن درباره موضوع آن باید در صفحه نتایج بتوان صفحه را مشاهده کرد. در غیر اینصورت سایت ایندکس نشده است و باید مشکل را بررسی کرد. 

رعایت نکات مهم برای ایندکس سایت در گوگل اهمیت ویژه‌ای دارد. زیرا برای گوگل بسیار مهم است که چه مطالبی را به مردم نشان می‌دهد. هر سایت به عنوان یک منتشر کننده محتوا باید شرایط و قوانین مورد نظر گوگل را به درستی رعایت کند تا بیشتر و سریع‌تر دیده شود. هر چقدر موارد مورد نظر گوگل بهتر رعایت شده باشند سایت در صفحات سرچ بالاتر نمایش داده خواهد شد. 

 

ایندکس سایت در گوگل

 

مراحل ایندکس سایت در گوگل

برای ایندکس شدن یک سایت و در مرحله دوم مطالب داخل سایت در گوگل ابتدا باید سایت را طراحی کرد و دامنه مناسب را برای آن قرار داد. سپس باید سایت در گوگل ایندکس شود. ایندکس سایت در گوگل به طور کلی چند دقیقه طول می‌کشد. در واقع در این مرحله سایت به موتور جستجوی گوگل معرفی مي‌شود و از این موتور جستجو خواسته می‌شود تا محتوای سایت را بررسی و تایید کند. 

این بررسی توسط موتور جستجوی گوگل به وسیله ابزار‌هایی به نام خزنده‌ها انجام می‌شود. پس از بررسی سایت و محتوای صفحات مختلف آن توسط خزنده‌ها می‌توان در صفحات جستجو این سایت را پیدا کرد. 

 

  گواهینامه SSL چیست؟ + 5 مزیت آن + تأثیر آن بر سئو

ایندکس سایت در گوگل

 

اهمیت افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل

همانطور که گفته شد ایندکس سایت در گوگل اهمیت بالایی دارد. زیرا باعث بهتر دیده شدن مطالب می‌شود. اگر کمی با سئو محتوا آشنا باشید می‌دانید که با رعایت اصول سئو محتوای شما در نتایج جستجو بالاتر نشان داده می‌شود و با کلیک بیشتر این محتوا بهتر دیده شده و بیشتر خوانده می‌شود. افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل باعث کمک به سئوی سایت نیز می‌شود. 

زمانی که سرعت ایندکس شما بالا باشد به محض نوشتن یک مطلب به خصوص در زمان‌هایی که موضوع آن داغ است مطلب شما به سرعت در ابتدای صفحات سرچ قرار می‌گیرد و سئوی پیج نیز بهبود می‌یابد. اما اگر سرعت ایندکس شما از سایت‌های دیگر پایین‌تر باشد نمی‌توانید به موقع محتوا را در معرض دید قرار دهید و در نتیجه سایت شما مطلب را دیرتر ارائه داده و کمتر دیده می‌شود. 

نکته دیگر درباره اهمیت افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل مربوط به جلوگیری از دزدیده شدن محتوای شماست. زمانی که برای اولین بار یک مطلب را در سایت خود منتشر می‌کنید ممکن است سایت‌های دیگری باشند که محتوای شما را عینا در صفحه خود کپی می‌کنند. اگر سرعت ایندکس این سایت‌ها از شما بیشتر باشد محتوای انتشار یافته ابتدا در صفحه آن‌ها شناخته می‌شود و صفحه شما که بعد از آن‌ها بالا آمده به عنوان یک کپی از متن اصلی شناخته خواهد شد. 

به این ترتیب لازم است که با روش‌های مختلفی که در ادامه گفته خواهد شد سرعت ایندکس مطالب خود در گوگل را بالا ببرید تا به محض انتشار در موتور‌های جستجو قرار بگیرند و دیده شوند. 

 

افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل

 

12 تکنیک افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل

افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل روش‌های مختلفی دارد که در ادامه به ۱۲ مورد از آن‌ها اشاره خواهد شد. استفاده از این روش‌ها به سایت شما کمک می‌کند تا تمامی مطالب آن به سرعت ایندکس شوند و تا جای ممکن در صفحات اول گوگل و در نتایج بالای سرچ نمایش داده شوند. 

 

1- زمان بندی مشخص برای انتشار محتوا

یکی از روش‌های افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل داشتن زمان بندی مشخص برای انتشار محتوا در سایت است. به طور مثال اگر روزی یکی مقاله در سایت خود منتشر می‌کنید بهتر است که در یک زمان مشخص این کار را انجام دهید. مثلا ساعت ۱۲ ظهر هر روز را برای انتشار مقاله و ۶ عصر را برای انتشار یک خبر در نظر بگیرید. 

این کار باعث می‌شود تا خزنده‌های گوگل با ساعت پست گذاری شما آشنا شوند و بدانند که دقیقا در چه زمانی مطلب منتشر می‌کنید. به این ترتیب در نزدیکی ساعت مشخص شده به سایت شما سر می‌زنند و محتوای جدید را ایندکس می‌کنند. 

 

2- استفاده از ابزار گوگل سرچ کنسول

یکی دیگر از راه‌های افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل استفاده از ابزار گوگل سرچ کنسول است که به شما نشان می‌دهد از دید گوگل چگونه دیده می‌شوید. در واقع این ابزار به شما کمک می‌کند تا تمام ایراداتی که از نظر گوگل دارید و سرعت ایندکس صفحات شما را پایین آورده است ببینید و به سرعت آن‌ها را برطرف نمایید. 

 

  ارزش طول عمر مشتری یا CLV چیست + نحوه محاسبه و بهبود آن

راه های افزایش سرعت ایندکس سایت

 

3- استفاده از نقشه سایت

تمامی صفحاتی که شما در سایت خود ایجاد کرده‌اید به صورت یک نقشه قابل خواندن و دیدن هستند. شما می‌توانید برای ایندکس سایت در گوگل از این نقشه استفاده کنید. در واقع شما نقشه سایتتان را به خزنده‌ها نشان می‌دهید و از آن‌ها می‌خواهید که بر طبق این نقشه تمام صفحات سایت شما را چک کنند و پیش بروند. به این ترتیب تمامی صفحات شما توسط گوگل چک می‌شوند و ایندکس مطالب با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

 

4- ثبت آدرس سایت در موتور‌های جستجو

بهتر است برای افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل آدرس و موقعیت مکانی خود را در موتور جستجوی گوگل ثبت کنید تا به عنوان یک مرجع در آن محل شناخته شوید. به عنوان مثال زمانی که یک سایت برای یک کافه طراحی می‌کنید افرادی که به دنبال کافه‌های نزدیک می‌گردند با صفحه شما در اولین سرچ مواجه می‌شوند و به شما مراجعه می‌کنند.

 به این ترتیب حتی اگر صفحه شما از لحاظ سئو در رتبه پایین‌تری نسبت به دیگر صفحات باشد به علت نزدیکی مکانی در رتبه بالاتری نمایش داده خواهد شد. 

 

5- استفاده از شبکه‌های اجتماعی

یکی دیگر از روش‌های افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل استفاده از شبکه‌های اجتماعی و ساخت اکانت در این شبکه‌ها است. با ساخت اکانت در حداقل دو شبکه اجتماعی می‌توانید از آنجا افراد را به سایت خود ارجاع دهید و بازدید سایت را به این روش بالا ببرید. 

سپس با بالا رفتن بازدید سایت علاوه بر بهبود سرعت ایندکس مطالب در گوگل رتبه سئوی شما نیز بالاتر می‌رود و در صفحات سرچ در موقعیت بهتری دیده خواهید شد. 

 

Google index

 

6- استفاده از ویدیو‌های یوتیوب

یوتیوب که یک پلتفرم برای انتشار محتوای تصویری است تحت نام شرکت گوگل مشغول به فعالیت می‌باشد. بنابراین محتوایی که در این سایت منتشر می‌تواند به دیده شدن محتوای سایتتان نیز کمک کند. برای بالا بردن سرعت ایندکس مطالب می‌توانید یک ویدیو مربوط به محتوای صفحه را در یوتیوب منتشر کنید و لینک آن را در صفحه خود قرار دهید. به این ترتیب توجه خزنده‌ها به صفحه شما جلب می‌شود و صفحه سریع‌تر ایندکس خواهد شد. 

 

7- لینک سازی داخلی

یکی از ساده‌ترین و متداول‌ترین روش‌ها برای ایندکس شدن سریعتر مطالب یک صفحه ایجاد لینک‌های داخلی در این صفحه و در صفحات دیگر است. با لینک سازی‌های متعدد می‌توانید باعث شوید که خزنده‌ها مدت بیشتری در سایت شما بمانند و در تمامی صفحات شما بچرخند و آن‌ها را منتشر کنند. 

برای این کار باید روی کلماتی که شامل عنوان صفحات دیگر می‌شوند لینک این صفحات را قرار دهید تا با هربار کلیک روی این لینک‌ها آن صفحات هم دیده شوند. این کار سرعت ایندکس سایت را تا حد زیادی بالا خواهد برد. 

 

8- ساخت بک لینک

ساخت بک لینک برای صفحات مختلف سایتتان از جمله راه‌های بسیار تاثی گذار در سئوی سایت و همچنین ایندکس شدن سریع‌تر آن است. بک لینک در واقع به لینک دادن از صفحاتی غیر از صفحه‌های خود سایت گفته می‌شود. برخی بلاگ‌ها به صورت رایگان اجازه می‌دهند که شما مطالبتان را در سایتشان منتشر کنید و بک لینک بگیرید. برای برخی سایت‌ها نیز باید مبلغی را برای ساخت بک لینک پرداخت نمایید. 

البته باید توجه داشته باشید که برای ساخت بک لینک بهتر است که سایت مورد نظر رتبه خوبی در موتور جستجوی گوگل داشته باشد و زبان آن با زبان سایت شما یکسان باشد تا ایندکس و بک لینگ گیری با موفقیت انجام شود. 

 

  مارکتینگ پلن یا برنامه بازاریابی چیست؟ + 8 گام تدوین آن

9- استفاده بهینه از تصاویر

برای بهتر دیده شدن محتوای متنی خود در هر صفحه‌ای بهتر است که در کنار آن از محتوای تصویری مانند عکس هم استفاده کنید. البته برای هر صفحه سایت باید به این نکته توجه داشته باشید که حجم عکس‌ها نباید بیش از حد بالا باشد و صفحه و به طور کلی سایت را سنگین کنند. باید عکس‌هایی را انتخاب کنید که حجم کمی دارند و یا به کمک ابزار‌های مختلف حجم عکس‌ها را کم کنید. اگر صفحه شما حجم بالایی داشته باشد سرعت ایندکس مطالب کاهش می‌يابد. 

 

10- استفاده درست از تگ‌ها و توضیحات متا

برای بالا بردن سرعت ایندکس سایت در گوگل حتما از تگ‌های h1، h2 و به ترتیب بقیه تگ‌ها در متن خود استفاده نمایید. این تگ‌‌ها به صفحه شما موضوع می‌دهند و باعث می‌شوند خزنده‌ها بدانند که موضوع صفحه شما چیست و وقت کمتری تلف کنند تا مطالب را ایندکس نمایند. همچنین باید در نوشتن توضیحات متا نیز دقت کافی داشته باشید و موضوعات مهم صفحه را در توضیحات متا به خوبی بیان کنید. 

 

11- افزایش سرعت سایت

به طور کلی هر عملی که سرعت لود شدن سایت را بالا ببرد و سایت را سبک‌تر کند به افزایش سرعت ایندکس سایت در گوگل کمک خواهد کرد. بهتر است از قالب‌های سبک برای سایت خود استفاده نمایید و سایت را با قالب‌های سنگین کند نکنید. علاوه بر این استفاده بیش از اندازه از پلاگین ها در سایت های وردپرسی می تواند باعث کاهش چشم گیر سرعت سایت شود و بهتر است پلاگین هایی را که نیاز ندارید پاک کنید.

 

12- نوشتن مطالب جدید

تکراری بودن مطالب سایت ضربه بزرگی به سرعت ایندکس مطالب وارد می‌کند. بهتر است مطالبی که وارد سایتتان می‌کنید قبلا در هیچ سایت دیگری نوشته نشده باشند و در سایت خودتان هم مشابهی برای آن‌ها نباشد. به این ترتیب مطالب توسط خزنده‌ها جدید تشخیص داده شده و به سرعت ایندکس می‌شود. 

 

نتیجه گیری

سرعت ایندکس سایت در گوگل از جمله عواملی است که باعث بهتر دیده شدن محتوای سایت شما و افزایش محبوبیت آن می‌گردد. بنابراین بهتر است با روش‌های گفته شده سرعت ایندکس را تا جای ممکن بالا ببرید تا به محض انتشار محتوا در موتور جستجوی گوگل نمایش داده شود و به رتبه‌های بالای موتور جستجو دست یابد. البته باید توجه داشته باشید که تنها عوامل گفته شده سایت شما را به رتبه یک گوگل نخواهد رساند و باید ویژگی‌های نوشتاری بسیاری را در متن خود رعایت کنید و سئوی محتوا را بهبود دهید تا محتوا بهتر دیده شود. 

5/5 - (3 امتیاز)

نظرات کاربران

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *